Ik heb grote moeite met het slikken van pillen

Ik heb grote moeite met het slikken van pillen. Ik krijg ze niet weg en ga er zelfs van kokhalzen. Het gaat nog het makkelijkst als ik er een grote hap appelmoes bij neem. Maar dat mag vast niet bij alle medicatie. Hoe slik ik medicijnen makkelijker?
Rutger Verhoeff, huisarts:
Veel mensen vinden het slikken van pillen vervelend. Het helpt om dit op de goede manier te doen: neem eerst een slok water. Leg daarna de tablet/capsule op uw tong en slik deze door met een flinke slok water. Houd uw hoofd een stukje voorover tijdens het slikken. U slikt dan geen lucht mee en de keelopening is groter. Lukt het nog niet? Veel medicijnen mag u met een lepel appelmoes of vla innemen. Sommige medicijnen mogen echter niet met zuivel of ander voedsel worden ingenomen. U kunt een tablet dan in stukjes breken of fijnmaken. Of een capsule openmaken. Maar, dit mag niet bij alle medicijnen! De werking kan afnemen of het medicijn kan bijwerkingen geven. Vraag het altijd na bij uw apotheker. Die weet ook of de tablet of capsule vervangen kan worden door een drankje, oplostablet of zetpil.
Ook een vraag?
Heb je ook een vraag aan huisarts Rutger Verhoeff? Mail ons o.v.v. 'Hallo dokter!'. Vermeld altijd je leeftijd en of je een man of een vrouw bent.
Rutger Verhoeff (1979) studeerde huisartsgeneeskunde aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Naast het uitoefenen van zijn vak werkte hij mee aan radio- en tv-programma’s, hij schreef de boeken Laat je niet verpesten, Kusje erop en (samen met chef-kok Ramon Beuk) Lekker beter. Verder schrijft hij columns en vlogt.
Deze vraag stond eerder in Plus Magazine april 2025. Abonnee worden van het blad? Dat doe je in een handomdraai.
- Plus Magazine